فيلم پرس | پايگاه خبري فيلم ايران : هنرمند ايسلندي هم از مزاحمت جنسي كارگردان گفت
دوشنبه، 24 مهر 1396 - 14:53 کد خبر:661
فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران: هنرمند مشهور ايسلندي مدعي شده است مورد حقارت و آزار جنسي يك كارگردان قرار گرفته است.

فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران:

اينديپندنت به نقل از بيورك نوشته است كارگرداني به بيورك آزار رسانده است كه قصد داشته او را براي رد پيشنهاد جنسي توسط بيورك مورد تنبيه قرار داده است. هنرمند ايسلندي كه براي نوآوري‌هاي هنريش در عرصه موسيقي مورد تحسين منتقدان است، گفته گروهي از زنان در متهم كردن هاروي وينشتاين به تجاوز جنسي رو به جلو حركت مي‌كنند و الهام‌بخش او در گفتن اين سخنان است.

هنرمند 51ساله از فقدان جاه‌طلبي در جهان بازيگري گفته كه او در آن قادر بوده از آن آزادانه خروج كند؛ اما او دغدغه‌مند ديگر بازيگران زني است كه با همان كارگردان كار مي‌كنند و نمي‌توانند از آن بگريزند.

او در پست فيسبوكي خود نوشته است «بسيار براي من واضح است وقتي در حرفه بازيگران زن قدم مي‌زدم كه حقارت و نقش من به عنوان يك حداقل آزارديده جنسي با كارگردان و دوجين پرسنل هنجار و قانون بود، كساني كه قادر به چنين كاري هستند و بدان تشويق مي‌شوند. آگاه از آن شدم كه يك مسئله جهاني است كه كارگرداني مي‌تواند بازيگران زنش را به لمس خود لمس كند و مورد آزار قرار دهد و مؤسسات فيلم بدان اجازه مي‌دهند.»

او ادامه مي‌دهد:«وقتي كارگردان را مكرراً رد كردم، او به من اخم كرد و مرا تنبيه كرد و براي تيمش شبكه‌اي بياني از توهمات خلق كرد كه من به عنوان شخصيتي مشكل‌زا ترسيم مي‌شدم. به سبب قدرت من، تيم بزرگ من و چون چيزي براي از دست داشتن نداشتم، هيچ جاه‌طلبي در جهان بازيگري ندارم، من از آن دور شدم و يك سال است بهبود يافته‌ام.»

«من نگران آن بازيگران زني هستم كه با همان كارگردان كار مي‌كنند و نمي‌توانند از آن خارج شوند. كارگردان كاملاً آگاه از اين بازي است. من نخستين كسي هستم كه در برابر او ايستادم و به او اجازه ندادم.»

بيورك گفته بر اين باور است كه كارگردان «رابطه معنادارتر و لطيفانه‌تري» با بازيگران زني داشت كه با او پس از مواجه با بيورك داشته است و اين نشان مي‌دهد اميدي در كار بوده است. اين هنرمند گفته او مورد الهام گروهي از زناني قرار گرفته است كه به شكل آنلاين لب به سخن گشوده‌اند.

موضوع آزار جنسي با متهم شدن وينشتاين توجه بسياري جلب كرد كه ديده مي‌شود تهيه‌كننده مشهور هاليوود به آزار و تجاوز جنسي سريالي زنان متهم شده است. بيش از سي زن همانند آنجليا جولي، كيت بكينسيل و گيترو پالترو از زمان گزارش نيويورك تايمز پيش آمده‌اند.

انتهاي پيام