فيلم پرس | پايگاه خبري فيلم ايران : علاقه‌مند به اكران فيلم خارجي‌ هستيم
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 14:36 کد خبر:657
فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران: محمد حمزه‌زاده رئيس سازمان سينمايي حوزه هنري در نشست سراسري مديران امور سينمايي اين نهاد، از علاقه‌مندي حوزه هنري به اكران فيلم خارجي سخن گفت.

فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران:

پنجمين نشست سراسري مديران امور سينمايي حوزه هنري صبح امروز چهارشنبه 19 مهرماه در شهر سنندج آغاز شد.

در نخستين روز از اين سمينار، محمد حمزه‌زاده رئيس سازمان سينمايي حوزه هنري درباره مسائل اكران و سينماداري حوزه هنري صحبت كرد. او گفت: يكي از وظايف دولت اين است كه در كنار ساير برنامه‌هايش به موضوع صنعت و اقتصاد سينما توجه كند. هر كسب و كاري، در اتاق بازرگاني يا مراكزي از اين دست نماينده دارد، اما سينما از اين امكان محروم است.

وي ادامه داد: هر فيلمي كه توليد مي شود از نظر محتوا از مجاري مختلف بررسي مي‌شود اما در كنار توجه به بهداشت محتوا بايد به اين موضوع توجه كرد كه يك فيلم از نظر اقتصادي و جذب مخاطب چه جايگاهي دارد.

حمزه‌زاده گفت: حمايت از توليد ملي اولويت اول، دوم و سوم ماست. همان حساسيتي كه براي نمايش فيلم ايراني داريم براي انتخاب و نمايش فيلم خارجي هم داريم، اما به اكران فيلم خارجي به عنوان يك گزينه فكر مي‌كنيم.

رئيس سازمان سينمايي حوزه هنري ادامه داد: نمي توان همه بار را بر دوش سينماداران گذاشت و به بخش سالن داري و تامين هزينه هاي آن بي توجه بود.

حمزه‌زاده گفت: به نظر مي رسد طرح موضوع آزادي، كرامت هنرمندان و احترام به اين قشر بيشتر سياسي و انتخاباتي است. كرامت هنرمند زماني محقق مي شود كه اثر او ديده شود و در مواجهه با مخاطب قرار بگيرد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش به تنوع اكران اشاره كرد: ميزي كه براي جذب مخاطب چيده مي شود بايد متنوع باشد. در بخش توليد و اكران بايد اين موضوع را در نظر گرفت.

در نشست امروز محمود كاظمي مديرعامل موسسه بهمن سبز به ارائه گزارش عملكرد اين موسسه پرداخت. در بخش ديگري از اين جلسه از سه مدير استاني پرويز آزادي زنجان، مهدي حسن زاده چهار محال و بختياري و احسان رمضاني كرمانشاه تقدير شد. تقدير از مدير امور سينمايي كردستان حيدر مرادي براي ميزباني اين رويداد و حسن رنجبر مدير امور فني براي نقش فعال در بازسازي سينماهاي حوزه هنري هم امروز انجام شد.

نشست سراسري مديران امور سينمايي حوزه هنري تا جمعه 21 مهرماه در شهر سنندج ادامه دارد.

انتهاي پيام