فيلم پرس | پايگاه خبري فيلم ايران : موزه هنرهاي معاصر تهران و مينيماليسم در سينما
دوشنبه، 17 مهر 1396 - 13:00 کد خبر:655
فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران: بخش دوم نمايش فيلم در فصل پاييز سينما تك موزه هنرهاي معاصر تهران از روز چهارشنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۶:۳۰ با نمايش فيلم اواخر بهار به كارگرداني ياساجيرو ازو با همكاري ماهنامه سينمايي ۲۴ و مجيد اسلامي آغاز مي‌شود.

فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران:

در ادامه برنامه نمايش فيلم در سالن سينما تك و در بخش دوّم برنامه‌ پاييز 96، دوازده فيلم مينيماليستي از چهار چهره‌ شاخص و كليديِ ياساجيرو ازو، كلر دني، آكي كوريسماكي و كلي ريكارد، به انتخاب مجيد اسلامي، منتقد، مترجم و مدرس سينما به نمايش درمي‌آيد.

روز چهارشنبه 19 مهر ماه ساعت 16:30، فيلم «اواخر بهار» ساخته‌ ياساجيرو ازو نخستين برنامه از مجموعه‌ «مينيماليسم در سينما» به نمايش درمي‌آيد. بعد از نمايش فيلم، جلسه نقد و بررسي با حضور مجيد اسلامي در سالن سينماتك موزه‌ هنرهاي معاصرتهران برگزار مي‌شود.

در بخش «مينيماليسم در سينما» چهار نشستِ تخصصي از دريچه‌ مينيماليسم، به نقد و بررسي آثار فيلمسازهاي يادشده مي‌پردازد. اين نشست‌هاي تخصصي با حضور مجيد اسلامي و با همكاري ماهنامه‌ سينمايي 24 برگزار مي‌شود.

در بخش دوم فصل پاييز سينما تك موزه هنرهاي معاصر تهران فيلم‌هاي «اواخربهار»، «خواهران مونه‌كاتا»، «اوايل تابستان» و «طعم چاي سبز روي برنج»، از ياساجيرو ازو، فيلم‌هاي «كارخوب»، «سي و پنج پيك رام» و «ماده سفيد» از كلر دني، فيلم‌هاي «مرد بدون گذشته» و «نور در گرگ و ميش» از آكي كوريسماكي و فيلم‌هاي «ميان‌بر ميك»، «حركات شبانه» و «برخي زن‌ها» از كلي ريكارد به نمايش درمي‌آيد.

علاقه‌مندان براي استفاده از برنامه‌هاي نمايش فيلم در سالن سينما تك مي‌توانند به موزه هنرهاي معاصر تهران مراجعه و يا جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل كنند.

انتهاي پيام