فيلم پرس | پايگاه خبري فيلم ايران : چشمان برخي فيلمسازان به دستان جشنواره‌ها نباشد
سه شنبه، 4 مهر 1396 - 12:16 کد خبر:651
فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران: معاون فرهنگي سپاه پاسدارن گفت كه برخي از فيلمسازان نبايد چشمانشان به دست جشنواره هايي باشد كه پايشان در خون بي‌گناهان گير كرده است.

فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران:

مراسم گرامي داشت هفته دفاع مقد س و تجليل از 10 هنرمند عرصه دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه 4 مهرماه با حضور جمعي از هنرمندان و مقامات لشكري و كشوري در سالن سينماي سازمان سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم گروه هنري حنانه روي صحنه آمدند و به اجراي نمايشي پرداختند و بعد از آن حسن هوشيار مداح اهل بيت روي صحنه آمد و به مناسبت ماه محرم روضه خواند.

سپس از هنرمندان عرصه دفاع مقدس تجليل به عمل آمد.

شهريار بحراني، جمال شورجه، حبيب الله صادقي، هادي عبدالملكي، مراد سروري و غلامرضا راه پيما از جمله هنرمنداني بودند كه در اين مراسم آنها تقدير به عمل آمد.

سردار نقدي معاون فرهنگي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين مراسم گفت: بسيار زيباست اين دفاع مقدسي كه هم زمان شده است را محرم حسيني. دفاع مقدس ما بسيار ارزشمند است، در هيچ نقطه اي از تاريخ نمي توانيد پيدا كنيد كه تمام ابرقدرت هاي جهان به يك ملتي بتازند و آن ملت تا پاي جان جلوي آنها به ايستند. دفاع مقدسي كه در آن جواناني حضور داشتند كه بعضاً در شناسنامه خود دست مي بردند كه در جبهه ها حضور داشته باشند، نوجواناني كه از حضرت قاسم(ع) درس گرفته بودند. مانند شهيد مرحمت بالازاده.

وي ادامه داد: شهداي دفاع مقدس ما از آموزه هاي كربلا درس گرفته بودند. تفكر فداكاري براي رسيده به حقيقت امروز در برابر تفكر كاخ نشيني است. امروز دشمن تلاش مي كند كه اين دفاع معجزه آسا را از ما بگيرد. آنها فهميده اند كه اگر در انقلاب اسلامي با دستان خالي پيروز شديم، اگر در دفاع مقدس با تمام دنيا جنگديم، همه اينها به خاطر فرهنگ ايثار و شهادتي است كه مردم ما از امام حسين گرفته اند. آمريكا اولين كشوري بود كه با ناوگان خود در سالهاي دفاع مقدس به ايران حمله كرد.

معاون فرهنگي سپاه پاسداران اظهار كرد: امروز 270 شبكه معاند با پول استكبار جهاني برنامه مي سازند تا فرهنگ ايثار و شهادت را از مردم ايران بگيرند. آنها مي خواهند از يك ملتي كه سالها پنجه در پنجه اسكبار جهاني داشته است، يك ملت ضعيف و خنثي بسازند. متاسفانه برخي از فيلمسازان كشورمان فقط مي خواهند بدي هاي جامعه را نشان دهند، من خطاب به آنها مي گويم كه مقداري سر دوربينت را بالا برگير و خوبي ها را هم نشان دهد، روا نيست كه با پول بيت المال جامعه ايراني را متززل كنيد. اگر مردم يمن امروز به سربلندي رسيده اند بخاطر اين است كه ايستادند و ايستادگي كردند. بيايد همواره حقيقت را بگوييم، چشممان به دست جشنواره هايي كه عوامل آن در خون بي گناهان غرق هستند نباشد. مگر نه آن جايزه صلح نوبل را به آن خانمي دادند كه آن همه جنايت در ميانمار كرد.

وي افزود: امروز تعهد مسئولانمان نسبت به فرهنگ و هنر كم شده است. چرا فقط صحبت از ريل و راه آهن و معيشت به ميان مي آوريد؟ در حال حاضر مشكلات فرهنگي ما بسيار زياد است. كشورهاي ديگر فيلم هايي را اكران نمي كنند كه منتج به بيشتر شدن اعتياد و چه و چه در كشورشان شود. اما در كشورمان اين مراقبت ها صورت نمي گيرد.

انتهاي پيام