فيلم پرس | پايگاه خبري فيلم ايران : حيدريان رئيس سازمان سينمايي مي‌ماند
سه شنبه، 23 خرداد 1396 - 14:32 کد خبر:604
فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران: امروز سازمان سينمايي روز پرتلاطم را پشت سرگذاشت كه اين تلاطم حكايت از ابقاي محمد مهدي حيدريان بر رياست سازمان سينمايي دارد.

فيلم پرس ـ پايگاه خبري فيلم ايران:

امروز سازمان سينمايي شاهد روز پر  تغييراتي بود؛ از خداحافظي سه معاون از سازمان سينمايي تا انتخاب چند مشاور جديد، مديريت يزداني برموسسه رسانه‌هاي تصويري، ابقاي تابش و قائم مقامي ايل بيگي بر بنياد سينمايي فارابي. اگر چه چند وقتي بود كه زمزمه‌هايي از تغييرات اساسي در چارت سازمان سينمايي به گوش مي‌رسيد؛ اما چنين تغييراتي كه به يكباره و در كمتر از يك نيمروز اتفاق افتاد، حكايت از داستان ديگر دارد؛ داستاني كه تنه‌اي به جلسات محرمانه دولت دوازدهم دارد. جلساتي كه گويا خروجي تصميمات آن براي سينماي ايران ماندن محمدمهدي حيدريان در سمت رياست سازمان سينمايي بوده است.

حيدريان كه گويا رياستش بر سازمان سينمايي در چهار سال آينده قطعي شده است، وقت را غنيمت شمرده است و تغييرات را از همين امروز در سازمان سينمايي استارت زده است. استارتي كه حكايت از تغييرات اساسي در ساختار عملياتي سازمان سينمايي دارد. سازمان سينمايي‌اي كه اگر چه چندي ماهي است مسئوليت آن به حيدريان سپرده شده است؛ اما تا به امروز ميراث دار حجت الله ايوبي رئيس سابق اين سازمان بود و تغييرات عمده‌اي در آن روي نداد.

از شواهد اين گونه بر مي‌آيد كه حيدريان تصميم دارد از تمام تواني كه در اختيار دارد استفاده كند تا سينماي ايران را بار ديگر دچار تغييرات كند. حال شايد مهمترين دغدغه حيدريان جشنواره‌اي باشد كه امسال سي‌وششمين سال برگزاري‌اش را جشن مي‌گيريم. سي‌وششمين جشنواره فيلم فجر هنوز دبير ندارد؛ هنوز معلوم نيست آيا بهمن‌ماه شاهد جشنواره فيلم فجر خواهيم بود يا جشنواره بين المللي فيلم فجر.

تغييراتي كه اتفاق افتاد

امروز محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي طي حكم‌هاي جداگانه‌اي  ابراهيم داروغه را به سمت معاون ارزشيابي و نظارت سازمان سينمايي، محمود اربابي را به سمت معاون توسعه فناوري و مطالعات سينمايي، رمضانعلي حيدري خليلي را به سمت معاون توسعه مديريت و منابع سازمان سينمايي منصوب كرد و بار ديگر عليرضا تابش را به سمت مديرعامل بنياد سينمايي فارابي منصوب و حبيب ايل بيگي را نيز قائم مقام وي كرد.

انتهاي پيام